Fotogrametria Lotnicza Geodeta Jaworzno

fotogrametria lotnicza geodeta jaworzno

FOTOGRAMETRIA LOTNICZA Geodeta Jaworzno

 

Fotogrametria lotnicza geodeta Jaworzno to Dziedzina geodezji mająca na celu wykorzystanie zdjęć lotniczych do stworzenia ortofotomapy i numerycznego modelu terenu. FLOTA jako jedna z niewielu firm posiada w swojej ofercie tego typu usługę, do wykonania której wykorzystuje bezzałogowe statki powietrzne UAV tzw. Drony. Dzięki wykorzystaniu w/w narzędzi jesteśmy w stanie w krótkim czasie zrealizować nietypowe zlecenia dla naszych kontrahentów. Możliwości zastosowania tej usługi są ogromne, dlatego wymieniamy klika z nich:

 

Geodezja i Kartografia

 

– mapa inwentaryzacyjne

– mapa do celów projektowych

 

Kopalnictwo i Wydobycie

 

– analiza deformacji

– Objętości mas ziemnych

– Monitorowanie eksploatacji urządzeń

– Obliczenie urobku kopalni odkrywkowych

– modelowanie 3D, wizualizacje obiektów i obszarów

– inwentaryzacja urobku kopalnianego

 

Branża Kolejowa i Drogowa

 

– Analiza stanu dróg

– Dokumentacja fotograficzna inwestycji

– mapa do celów projektowych

– Model 3D

– inwentaryzacja terenu

 

Rolnictwo

 

– kontrola zasiewów

– obliczanie powierzchni nieruchomości

 

Archeologia

 

– wykopaliska

– inwentaryzacja

 

Wysoka długotrwałość lotu oraz stabilizacja mechaniczna sensorów zapewnia wysoką wydajność systemu. Zastosowanie aparatu fotograficznego wysokiej rozdzielczości pozwala na wykonanie zdjęć o rozdzielczości sięgającej 1cm/px.

 

 

 

Rozdzielczość terenowa Powierzchnia nalotu Wysokość nalotu Ogniskowa obiektywu
1,5 cm/px 1,1 km2 150 m 40 mm
2 cm/px 1,5 km2 200 m 40 mm
3 cm/px 2,3 km2 300 m 40 mm
5 cm/px 3,6 km2 250 m 21 mm
10 cm/px 6,9 km2 500 m 21 mm
15 cm/px 10 km2 750 m 21 mm

 

Bezpieczeństwo

 

Specjalny system zabezpieczeń i procedur, połączony z profesjonalnym wdrożeniem operatorów, zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkownika systemu. Dedykowany system łączności pozwala na bieżące monitorowanie parametrów lotu oraz umożliwia szeroki zakres ingerencji w jego przebieg. W każdej chwili operator ma możliwość przejęcia pełnej kontroli nad samolotem za pomocą awaryjnego systemu sterowania.

Wszechstronność

 

Dzięki modułowej konstrukcji oraz szerokim możliwościom adaptacji platformy do wykonywania określonych zadań, system charakteryzuje się dużą wszechstronnością zastosowań. W zależności od użytych sensorów, sposobu wykonania misji i analizy danych, Fenix znajduje zastosowanie w takich branżach jak geodezja, rolnictwo i leśnictwo, ochrona środowiska (ortofotomapy, modele terenu, teledetekcja), ratownictwo (rozpoznanie i poszukiwanie) czy energetyka (inspekcja sieci przesyłowych).

 

Starając się wykonywać jak najlepiej swoją pracę, podchodzimy indywidualnie i rzeczowo do każdego zagadnienia. Jesteś zainteresowany współpracą z nami? Wyślij zapytanie w zakładce KONTAKT, a odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin.

 

Zapraszamy

www.geodezja-jaworzno.pl